فتیش چیست و ره های درمان آن چیست؟

فتیش (Fetish) گونه ای از کشش جنسی است که به شدت بر اشیاء و بخصوص بخش های خاصی از بدن یا فعالیت هایی مانند مشاهده، لمس یا استفاده از آنها تمرکز می کند. فتیش یک الگوی رفتاری معمولاً مشخص و پایدار دارد و نمی توان از طریق تأثیرات فیزیکی یا رویدادهای زندگی ان را تغییر داد.

در ادامه، به برخی از روش های درمان فتیش اشاره می کنم:

1. مشاوره با سکسولوزیست یا سکس تراپیست: اکثر افرادی که با فتیش مواجه هستند به مشاوره سکس تراپی نیاز دارند. روش های مشاوره می تواند شامل مشاوره فردی، مشاوره گروهی، مشاوره زوجی و درمان های رفتاری- شناختی باشد. اهداف مشاوره می تواند عبور از تنش های روانی، بهبود روابط شخصی، کاهش اثرات منفی از جمله اضطراب و عدم رضایت روانی باشد.

2. ترک فعالیت فتیش: این روش می تواند شامل اجتناب از فعالیت هایی مانند مشاهده تصاویر، مشارکت در چت های آنلاین یا خریدن اشیاء که با فتیش مرتبط هستند باشد. ترک فعالیت فتیش به کمک مشاوره و پشتیبانی درمانی فرد در هنگام مواجه با تشویق کننده ها و تشویق در مقابل ترس هایی که می تواند مربوط به تغییر رفتار باشد انجام می شود.

3. پذیرش و کاهش ضربه های آسیب زای روانی: پذیرش فتیش به معنای قبول و دریغ از بحث بحرانی فتیش است و کاهش ضربه های روانی به معنای کاهش تأثیرات منفی فتیش بر زندگی روزانه است. این می تواند به وسیله مشاوره و پشتیبانی توسط سکس تراپیست از طریق مشاوره درمانی، روش های مدیتیشن و تکنیک های ذهن آگاهی مانند پذیرش و تعهد انجام شود.

مهم است که بدانید هر روش درمانی باید بر اساس نیازها و شرایط شخص مورد توجه قرار گیرد. بهتر است به متخصص سکس تراپی معتبر و با تجربه مراجعه کرده و برنامه درمانی متناسب با شما تدوین شود.

 

 

فرداکلینیک:مرکز فوق تخصصی و بین‌المللی آموزش و درمان مشکلات جنسی،زناشویی و خانواده و کودکان

تحت نظارت دکتر روح اله بای:اولین و تنها فوق دکترای و فلوشیپ تشخیص و درمان اختلالات جنسی در ایران و آسیا-بخش درمانهای خانواده دانشگاه علوم پزشکی USM،عضو هیات علمی مرکز جهانی مطالعات خانواده و ریاست گروه سلامت جنسی انجمن مطالعات خانواده ایران

لطفا جهت تعیین وقت ویزیت و هماهنگی سخنرانی ها یا شماره های بالای صفحه تماس حاصل فرمایید

09901911019

یا روی لینک واتس اپ زیر کلیک کرده و پیام بدهید

https://wa.me/989901911019

مدیر سایت

فرداکلینیک:مرکز فوق تخصصی آموزش و درمانهای جنسی،زناشویی،کودکان و خانواده تحت نظارت دکتر روح اله بای:اولین فلوشیپ و فوق دکترای سکس تراپی(تشخیص و درمان اختلالات جنسی)و خانواده درمانی:بهش درمانهای خانواده دانشگاه علوم پزشکی USM ریاست گروه سلامت جنسی انجمن مطالعات خانواده ایران و مدیر فرداکلینیک(گروه بهسازی فردا)

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

ویبراتور های نسل جدید بایل دارای بالاترین سطح رضایت مصرف کننده و چهار استاندارد کیفیت جهانی


سوالی دارید؟ واتساپ جوابگوی شما هستیم.