کودک آزاری چیست و روشهای جلوگیری از آن کدام است؟

کودک آزاری به وقوع پیوستن هر گونه آزار، خشونت، نادیده گرفته شدن، سوء استفاده، یا بدرفتاری نسبت به یک کودک یا نوجوان اشاره دارد. این آزار می‌تواند جسمی، عاطفی یا جنسی باشد و می‌تواند در محیط‌های مختلفی اتفاق بیفتد، شامل خانه، مدرسه، محل کار یا اینترنت باشد.

جلوگیری از کودک آزاری بسیار مهم است و برخی از روش‌های کلیدی را می‌توان به شرح زیر ذکر کرد:

1. آموزش کودکان: به کودکان باید آموزش داد که در قبال خطرات پنهان کاری نداشته باشند و بدانند که باید در مورد هرگونه آزار به افراد با به والدین و بزرگتر ها  اعتماد داشته باشند و به انها  بگویند.

2. ارتباط با کودکان: رابطه نزدیک و محبت‌آمیز با کودکان بسیار مهم است؛ آنها باید احساس کنند  که می‌توانند به راحتی به شما درباره مشکلات خود صحبت کند.

3. آموزش والدین: والدین باید آگاهی کافی درباره نشانه‌ها و علائم کودک آزاری داشته باشند و بدانند چگونه برخورد کند و از کودکان خود را محافظت کنند.

4. حمایت از کودکان: کودکانی که آزار می‌بینند، باید بدانند که حمایت شما را دارند و شما در کنارشان هستید. به آنها اطمینان دهید که آنچه رخ داده عملی اشتباه بوده و شما در قبال عوامل آن مسئولانه برخورد خواهید کرد.

5. گزارش‌دهی: اگر اطلاعی درباره کودک آزاری دارید، باید آن را گزارش دهید. موظفید این امر را جدی بگیرید و به مقامات قانونی یا محلی اطلاع دهید.

مهم‌ترین چیز که باید به خاطر داشته باشید این است که به کودکان گوش دهید و به آنها اعتماد کنید. ایجاد یک محیط امن و حمایتی می‌تواند در جلوگیری از کودک آزاری و پشتیبانی از کودکان  بسیار مؤثر باشد.

 

فرداکلینیک:مرکز فوق تخصصی و بین‌المللی آموزش و درمان مشکلات جنسی،زناشویی و خانواده و کودکان

تحت نظارت دکتر روح اله بای:اولین و تنها فوق دکترای و فلوشیپ تشخیص و درمان اختلالات جنسی در ایران و آسیا-بخش درمانهای خانواده دانشگاه علوم پزشکی USM،عضو هیات علمی مرکز جهانی مطالعات خانواده و ریاست گروه سلامت جنسی انجمن مطالعات خانواده ایران

لطفا جهت تعیین وقت ویزیت و هماهنگی سخنرانی ها یا شماره های بالای صفحه تماس حاصل فرمایید

09901911019

یا روی لینک واتس اپ زیر کلیک کرده و پیام بدهید

https://wa.me/989901911019

 

مدیر سایت

فرداکلینیک:مرکز فوق تخصصی آموزش و درمانهای جنسی،زناشویی،کودکان و خانواده تحت نظارت دکتر روح اله بای:اولین فلوشیپ و فوق دکترای سکس تراپی(تشخیص و درمان اختلالات جنسی)و خانواده درمانی:بهش درمانهای خانواده دانشگاه علوم پزشکی USM ریاست گروه سلامت جنسی انجمن مطالعات خانواده ایران و مدیر فرداکلینیک(گروه بهسازی فردا)

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه:

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

ویبراتور های نسل جدید بایل دارای بالاترین سطح رضایت مصرف کننده و چهار استاندارد کیفیت جهانی


سوالی دارید؟ واتساپ جوابگوی شما هستیم.